Майстри Ярини дбають про збереження давніх технік і традицій вишивання

     Українська вишивка вражає своєю красою, вишуканістю і багатством. Неповторні візерунки, символи, кольори вишивки притаманні багатьом регіонам України. Оригінальною і, напевно, найбільш святковою є вишивка білими нитками по білій тканині. Її здавна називають "полтавською".  Нині вона знана і популярна в Україні і далеко за її межами. Вишивка ручна на замовлення -  саме цим славиться інтернет-магазин Ярина.


     Історичним центром полтавської вишивки є село Решетилівка, де зародився вид вишивання “білим по білому”, або “біллю”. Вона має ефект рельєфного виробу з грою світла і тіней. Візерунок може відбивати світло, або ніби вбирати його, залежно від кута зору і освітлення. Завдяки цьому створюється враження, що вишиванка “грає”.  

       Морозяна легенда
     Звідки походить полтавська вишивка достеменно не відомо. Є припущення, що білі на білому візерунки вигадали жінки, дивлячись у помережані морозом зимові вікна. Ці орнаменти майстрині втілювали на полотні.
     Наприкінці 19-го століття Решетилівка зажила слави, як осередок народного вишивання, а також ткацтва і килимарства. За чверть століття ці вироби здобули світове визнання. 2017-го вишивка “біллю” була внесена в Національний перелік нематеріальної культурної спадщини України.

     Секрети вишивальниць
     Решетилівська вишивка вирізняється поєднання рослинного і геометричного орнаментів. До того ж, у ній одночасно можуть застосовувати пять-сім технік: від класичної лічильної гладі, або лиштви до численних видів мережок - гречечки, прорізного прутика, вівсяночки і ляхівки.  Гаптування білим по білому дуже складне. Майстрині ніколи не “кладуть” нитки одразу на полотно, а роблять спочатку ескізи. Підбір ниток - це окреме мистецтво, щоб створити ефект переливання світла.  

 
     Популярність полтавської вишивки важко переоцінити. Вона знайшла гідне втілення і у вишиванках черкаських майстрів, які пропонує інтернет-магазин “Ярина”.  Більшість із них автентичні, відшиті зі старовинних зразків. У каталозі є великий вибір моделей для жінок і чоловіків. Їх виготовляють на льоні й домотканому полотні, використовуючи техніку хрестик і мережка з настилом, а також шовкові нитки. Полтавська вишивка ручна на замовлення від “Ярини” - це свого роду шедевр народного ремесла, яке стало мистецтвом. Обирайте, носіть і отримуйте задоволення.